WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

Strona główna

Wyróżnienie dla Martyny Suwary

Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom tegorocznej edycji konkursów „Stwórz własną książkę” i „Tak Czytam!” odbyło się 20 grudnia br. w Oddziale dla Dzieci PiMBP w Pile. Wśród laureatów rodzinnego konkursu artystycznego znalazła się uczennica kl.3 naszej szkoły- Martyna Suwary.
"Jury najwyżej oceniło książki ciekawe, bogate wyobraźnią i wymową literacką, pomysłowe edytorsko.
Na konkurs napłynęło 96 książek min. z Piły, Dobrzycy, Dziembowa, Dziembówka, Jaraczewa, Kruszewa, Kunowa, Łobżenicy, Miasteczka Krajeńskiego, Walentynowa, Grabionnej, Szydłowa, Śmiłowa, Wysokiej, Mościsk, Ługów Ujskich, Ujścia, Nowej Wsi Ujskiej, Wiktorówka, Wyrzyska, Zawady, Skórki.
 

więcej
Lampa Agaty

Dla Agaty Grams - uczennicy klasy VII 8 grudnia stał się powodem do radości w związku z XIX POWIATOWYM KONKURSEM NA LAMPĘ RORATNIĄ. Lampion Agaty znalazł się w grupie nagrodzonych prac z czego jesteśmy bardzo dumni i życzymy kolejnych sukcesów.

więcej
DSC05022.JPG
Spotkanie świąteczne

Na tegoroczne spotkanie świąteczne, które odbyło się popołudniem 20 grudnia w sali wiejskiej Nowej Wsi Ujskiej, uczniowie klas V-VII pod kierunkiem wychowawców przygotowali sceniczną adaptację tekstu K. Dickensa pt. „Opowieść wigilijna”. Było to przedsięwzięcie o tyle trudne, że prezentowane w tekście zdarzenia rozgrywają się w trzech wymiarach czasowych (w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości ). Postanowiliśmy więc wykorzystać różnorodne formy przekazu ( m.in. film, animację, taniec czy teatr cieni ), aby oddzielić od siebie te różne perspektywy. W nastrój świątecznej, pełnej zabieganych ludzi ulicy przeniosła nas muzyka filmowa - „Amerykanin w Paryżu” G. Gershwina.

więcej
IMG_1041.JPG
Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

9 grudnia 2017 w Sali Wiejskiej w Nowej Wsi Ujskiej odbył się coroczny Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Organizatorami zawodów byli: Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Ujskiej, Rada Sołecka Nowej Wsi Ujskiej, Sala Wiejska w Nowej Wsi Ujskiej, Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wsi Ujskiej. Imprezę wspierał Powiat Pilski.

Atmosfera była wyjątkowo tenisowa: mecze odbywały się od godziny 10:00 do godziny 17:00.

Oto wyniki:

więcej
DSC04964.JPG
Kolorowe przedstawienie przedszkolaków

W pierwszym dniu pierwszego zimowego miesiąca tego roku, oczywiście mowa o grudniu, grupa przedszkolna z Nowej Wsi Ujskiej zaprezentowała barwne przedstawienie opisujące życie zwierząt podczas przygotowań do zimy.

więcej
forte.jpg
Wspólny wyjazd na przedstawienie Teatru Muzycznego FORTE

Teatr Muzyczny Forte z Wrocławia zaprezentował uczniom naszej szkoły w pilskiej PWSZ dwa przedstawienia. Klasy 4-7 obejrzały spektakl pt."Lew,Czarownica i stara szafa", natomiast dzień później młodsi (przedszkolacy i kl.1-3) zobaczyli "Nowe szaty króla". (14 listopad 2017)

więcej
DSC04926.JPG
Pokaz karate

W czwartek ( 23.11 ) gościliśmy w naszej szkole pana Sławomira Stelmacha- nauczyciela karate. Panu Sławkowi towarzyszyli nasi uczniowie -Amelka, Oskar i Kacper,którzy trenują wraz z nim. Dziękujemy za pokaz!

więcej
24059424_1720552398018331_7020761798334524259_o.jpg
Obchody Święta Niepodległości

„Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba
Podnoszą z ziemi przez uszanowanie
Dla darów nieba…
Tęskno mi, Panie…”

Te słowa – jak każdego roku - stały się myślą  przewodnią uroczystego apelu poświęconego odzyskaniu niepodległości.  

więcej