WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

Strona główna

01.jpg
Marcin Karabasz w Olimpiadzie Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski

7 listopada - uczeń naszej szkoły - Marcin Karabasz brał udział w X Ponadpowiatowej Olimpiadzie Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski. W olimpiadzie uczestniczyło 40 uczniów z 5 powiatów. Nasz uczeń uzyskał wysoki wynik i znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych młodych ekologów. Marcinowi gratulujemy!

więcej
DSC04883.JPG
"Reconstructo" z Lublina w naszej szkole

16 listopada grupa "Rekonstrukto" z Lublina przeniosła nas do czasów starożytnego Rzymu. Mogliśmy na chwilę stać się legionistami, patrycjuszami,a niektórzy nawet sami zgłosili się do roli... niewolników. Szybko odzyskali jednak upragnioną wolność,a zakucie w dyby wspominać będą z uśmiechem.

więcej
100_7353.JPG
XIII Bieg Niepodległości w Węglewie

3. listopada już po raz trzynasty, w Węglewie, odbył się Bieg Niepodległości. Zawody, jak zawsze, skierowane były do uczniów szkół z naszej gminy. W tym roku, jak podał organizator, padł rekord frekwencji. Nasza szkoła miała w tym swój udział. Szkołę Podstawową w Nowej Wsi Ujskiej reprezentowali: Rokita Cyprian, Pławuszewski Kacper, Górecka Jagoda, Maćkowski Kacper, Marchewka Mateusz, Cyrulik Otylia, Woźniak Oliwia, Szczęsny Maksymilian, Karabasz Marcin, Basta Piotr, Januchowski Oskar, Sypniewicz Marcin, Grams Paweł, Westwal Alicja, Westwal Weronika, Szwemiński Łukasz, Kin Konrad, Pawłowski Jan, Twardecki Dominik, Lelis Alan, Maślak Zuzanna, Ilczuk Mikołaj, Witasik Sebastian, Lipiński Alan.
 

więcej
ksiazki.jpg
Akcja wolontariatu - zbiórka książek dla pacjentów szpitala

"Sieje się", czyli Szkolny Klub Wolontariatu serdecznie dziękuje wszystkim, którzy dołączyli się do akcji zbierania książek dla małych i trochę większych pacjentów z oddziałów dziecięcych funkcjonujących w szpitalach w całym regionie. Udało się i nam (w zaledwie trzy dni) zebrać 56 sztuk i przekazać je w 26.10.br. do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile. Gratulujemy i dziękujemy za okazane serce!

więcej
cmentarz1.jpg
Wolontariusze porządkują cmentarz

"Sieje się", czyli Szkolny Klub Wolontariatu działający w naszej szkole, podjął się trudnego zadania oczyszczenia zaniedbanych grobów ewangelickich znajdujących się na obrzeżach Nowej Wsi Ujskiej. Uczniowie nie bali się ogromu pracy i udowodnili, że potrafią wspólnie czynić dobro. Odkopali kilkanaście nagrobków, przygotowali krzyże, uprzątnęli śmieci. Mimo iż błoto i padająca mżawka nie ułatwiały pracy, wolontariusze spisali się doskonale. 

więcej
karabasz.m.jpg
Marcin Karabasz w etapie rejonowym Olimpiady Ekologicznej!

20 października uczeń klasy 7 - Marcin Karabasz brał udział w etapie powiatowym XVII Powiatowej Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego. W etapie tym zdobył wyróżnienie i będzie reprezentował powiat pilski w etapie rejonowym Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski.

więcej
den.jpg
Święto Edukacji Narodowej

Za nami Święto Edukacji Narodowej. W naszej społeczności szkolnej przebiegło w radosnej i sympatycznej atmosferze. Nie brakowało uśmiechu, szczerych życzeń i miłych akcentów życzliwości. Dopełnieniem były laurki, na nich rysunki i... SERCE. Za wszystko serdecznie dziękujemy!

więcej
PA110038.JPG
Pasowanie na przedszkolaka w Mirosławiu Ujskim

11 października w przedszkolu w Mirosławiu odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Uroczystości towarzyszyli rodzice oraz pani dyrektor. Dzieci wystąpiły z tańcem, wierszami i piosenkami. Zdały też egzamin z Kodeksu Przedszkolaka oraz bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci, choć stremowane, podołały zadaniom. Rodzice nagrodzili swoje pociechy oklaskami oraz upominkami. Uroczystość zakończyła się przy poczęstunku.

więcej