WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

Strona główna

pasowanie.jpg
Ślubowanie pierwszoklasistów

Tropimy literki, tropimy cyferki,

tropimy przyrodę i świata urodę.

Melodię i nutki, radości i smutki

szukamy, aż prawdę poznamy”

 

5 października – to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia siedmioro uczniów z pierwszej klasy złożyło uroczyste ślubowanie.

więcej
DSC_0105.jpg
Brąz w tenisie stołowym dla chłopców, dziewczęta czwarte!

17 października 2017. w Łobżenicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym. Nasza szkoła wystawiła zespół dziewcząt: Sandra Woźniak, Agata Grams i zespół chłopców: Dominik Twardecki, Maksymilian Szczęsny, Cyprian Rokita. Dziewczęta po wyjściu z grupy ostatecznie zajęły miejsce 4-6 i dosłownie jeden wygrany mecz dzielił ich od strefy medalowej. Chłopcy natomiast spisali się na medal - na brązowy medal.

więcej
IMG_20171003_112951.jpg
" List do Taty"

"Snuć uwagę i snuć miłość..." to najcenniejsze,co mogą ofiarować swym dzieciom ojcowie. Z ogromnym ładunkiem emocji zetknęliśmy się podczas finału IV ogólnopolskiego konkursu "List do Taty" pod patronatem senatora RP Mieczysława Augustyna.Z przesłanych 300 listów jury wyróżniło 20 i przyznało 5 nagród. Pomiędzy wyróżnionymi znalazł się Paweł Jankowski z kl.V, z czego bardzo się cieszymy!Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie uczestniczyli dodatkowo w projekcji filmu nominowanego do Oscara pt."Mam na imię Cukinia". Serdecznie im gratulujemy.

więcej
d.chłopaka.1.jpg
Dzień Chłopaka

Są wśród nas odważni, uśmiechnięci, mądrzy, szybcy oraz przebojowi chłopcy, a wiemy to wszystko, gdyż sprawdziłyśmy ich umiejętności w wielu próbach. Niejeden z naszych kolegów zjadał cytrynę z uśmiechem na twarzy. Wielu chłopców w bardzo szybkim czasie potrafiło ubrać buty na obcasie oraz w kapeluszu, szalu, okularach i z torebką na ramieniu przebiec slalomem do celu. Pęseta, wsuwka, czy zmywacz to pojęcia, które najmłodsi mają w małym palcu. Śmiechu było co nie miara, a niespodzianki przygotowane przez Radę Rodziców wynagrodziły trud włożony w wykonanie poszczególnych zadań.

 

więcej
9.jpg
Nowy Samorząd Uczniowski wybrany!!!

W wyniku tajnych wyborów, które odbyły się w naszej szkole 27 września wyłoniliśmy nowy Samorząd Uczniowski na kolejny rok szkolny, a w jego skład weszły następujące osoby:
- Agata Grams - przewodnicząca, - Zuzanna Maślak - zastępca, - Milena Ilczuk - zastępca oraz pozostali członkowie: Maksymilian Szczęsny, Marcin Karabasz, Zuzanna Chamarczuk, Julia Jankowska, Otylia Cyrulik, Kacper Pławuszewski oraz Julia Jessa. Wspierać go będą również uczniowie klasy IV: Jan Pawłowski, Konrad Kin oraz Alicja Westwal oraz opiekun p. Magdalena Kin. Nasze głowy są pełne pomysłów i mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować zamierzone cele.

więcej
d.j.obcych.jpg
Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

Hello, Bonjour, Buenos dias .... te słowa i wiele innych rodzajów powitań wypowiadali 26 września niejednokrotnie uczniowie klas I-IV oraz przedszkolaki w budynku szkoły w Mirosławiu, a to dlatego, że lubimy uczyć się języków obcych. Aby jeszcze bardziej poczuć się obcokrajowcami postanowiliśmy upodobnić się do naszych kolegów i koleżanek z Wielkiej Brytanii, Francji czy też Hiszpanii poprzez wielobarwne charakteryzacje. Śmiechu było co nie miara dlatego upamiętniliśmy nasze stylizacje na fotografiach. Podsumowaniem dnia był konkurs na temat języków obcych, którego wyniki poznamy niebawem!

więcej
Dzień przedszkolaka (8).jpg
Dzień Przedszkolaka

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Aby go uczcić, odwiedziliśmy naszych milusińskich! Najmłodsi tworzyli- pod czujnym okiem starszych opiekunów -pajacyki, które kłaniają się, gdy mówią "dzień dobry"i "dziękuję". Poznali historię niegrzecznego Króla Bęca i jego pięknej przemiany. Na koniec brali udział w konkursie i wspólnych tańcach.

więcej
Olimpiada Ekologiczna (9).jpg
Szkolny Etap XVII Olimpiady Ekologicznej