WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

Strona główna

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Święto Niepodległości
9 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z uwagi na miejsce pamięci narodowej – Grób Powstańców Wielkopolskich - uroczystości odbyły się w Mirosławiu.  Porządek przedstawiał się następująco: msza św. w kaplicy, złożenie kwiatów przy Grobie Powstańców, odśpiewanie Roty, uroczysta akademia. W tym roku, ze względu na większą liczbę uczniów, występ odbył się... więcej
Dzień Misia (2).JPG
Dzień Misia
26 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III pod opieką pani Katarzyny Flitty obchodzili Dzień Misia. Wesoło uczciły święto przyjaciela z dzieciństwa. Przyniosły swoje pluszowe maskotki i zatańczyły razem z nimi. Spróbowanie miodu przez każde dziecko stało się zaproszeniem do wspólnej zabawy. Odbyły się konkurencje zręcznościowe i plastyczne.... więcej
Bieg Niepodległości - Czarnków
8 listopada troje naszych uczniów- Patrycja Piątek, Kacper Jeleńkowski i Marcin Piochacz- wzięło udział w zorganizowanym w Czarnkowie XIV Biegu Niepodległości. Wszyscy zajęli czołowe miejsca; chłopcom udało się stanąć na podium. Kacper był II, Marcin- III! Zwycięzcom i trenerowi – serdecznie gratulujemy! więcej
Uroczystość Wszystkich Świętych
Z okazji  Uroczystości Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Elżbiety Pranke przygotowali apel, by wprowadzić w atmosferę zadumy i pamięci, o tych, którzy odeszli. Były wiersze , nastrojowa muzyka  i światło znicza, by dać nadzieję … Dzieci w czytanych tekstach przekazały informacje o istocie i znaczeniu tych dni... więcej
DSCN1300.JPG
Halloween
31 października myśli wszystkich dzieci skupiły się na obchodzonym w krajach anglojęzycznych, a także coraz częściej w Polsce święcie zwanym  Halloween. Wymagało to wiele pracy ze strony naszych uczniów ponieważ tego dnia prawie wszyscy przybyli do szkoły w fantastycznych przebraniach, a także przynieśli ze sobą lampiony przygotowane z dyń. Na... więcej
BIEG NIEPODLEGŁOŚCI WĘGLEWO (2).jpg
Bieg Niepodległości - Węglewo
27 października odbył się VIII Bieg Niepodległości w Węglewie. Nasi uczniowie przygotowani przez pana Czesława Rajewicza zajęli zaszczytne miejsca na podium. Klasa IV: I miejsce - Marcin Piochacz II miejsce - Paweł Wrzeszcz III miejsce - Seweryn Filipkowski Klasa V: I miejsce - Kacper Jeleńkowski III miejsce - Olga Brzezińska... więcej
Spotkanie z policjantem (2).JPG
Spotkanie z policjantem
24 października uczniowie klas I-III spotkali się z policjantami. Starszy sierżant sztabowy Gerard Stankiewicz opowiedział im o zasadach bezpiecznego poruszania się na drogach oraz pouczył, jak mają się zachować w kontaktach z nieznajomymi. Dzieci zostały też obdarowane odblaskami. Zadbali o to sponsorzy: Huta Szkła w Ujściu oraz Wytwórnia Podkładów Strunobetonowych... więcej
DZIEŃ NAUCZYCIELA (3).JPG
Święto Edukacji Narodowej
14 października - Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Ponieważ święto wypadło w tym roku w niedzielę, dlatego najważniejsze uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej przesunięto w... więcej