Święto Edukacji Narodowej

14 października - Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Ponieważ święto wypadło w tym roku w niedzielę, dlatego najważniejsze uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej przesunięto w naszej szkole na poniedziałek 15 października. Przybyłych gości, uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły witali uczniowie klasy VI , którzy  przygotowali i zaprezentowali część artystyczną. Nad scenariuszem czuwały panie Magdalena Kin i Małgorzata Karabasz. 

Uczniowie w zabawny sposób naprzemiennie odśpiewywali piosenki opowiadające o poszczególnych nauczycielach oraz prezentowali scenki w formie dziennika telewizyjnego, Odgrywali m.in. zabawne historyjki z lekcji, korytarzy szkolnych czy plotkarskich kuluarów uczniowskich. 
W dowód wdzięczności za trud i okazane serce wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły zostały wręczone symboliczne bukieciki kwiatów, a Rada Rodziców przekazała wspaniałe życzenia oraz kwiaty na ręce pani dyrektor Małgorzaty Walerowskiej.