WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

Strona główna

IMG_20170524_114158.jpg
Poznajmy Miziołków!
24 maja w pilskim RCK-u uczniowie klas IV-VI spotkali się z „Dynastią Miziołków” Joanny Olech. W prezentowanej historii główny bohater, nazywany przez wszystkich Miziołkiem ( z powodu zabawnego przejęzyczenia w okresie dzieciństwa ) przedstawia nam swoją rodzinę: Mamiszona, Papiszona i Kaszydło oraz najbliższych przyjaciół – Fifę i Piromana. Zabawne perypetie... więcej
IMG_7555.JPG
22 kwietnia - bieg św. Wojciecha
Kolejny raz w Zespole Szkół w Kruszewie  odbył się bieg przeznaczony dla uczniów szkół  gminy Ujście. Choć pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, naszą szkołę reprezentowało ośmioro zawodników ( z kl. IV – Julia Jessa, Weronika Staszak, Wiktoria Wąsikowska, Piotr Basta oraz Alan Lipiński; z kl V – Alan... więcej
IMG_20170517_080304.jpg
I Ty możesz pomóc
Takim przesłaniem kierowali się w środę – 17 czerwca br. - wszyscy, którzy włączyli się w akcję charytatywną na rzecz mieszkanki naszej gminy – p. Magdaleny Kin, która jest ciężko chora. Klasa IV wraz z wychowawczynią przygotowała dla dzieci i uczniów naszej szkoły kolorowe galaretki ( do wyboru aż 9... więcej
IMG_20170510_152518.jpg
Popołudniowe zmagania
Kolejne spotkanie integracyjne uczniów klas IV - VI przebiegło 10 maja pod hasłem „Planszogrania”. Nastolatkowie przynieśli w tym dniu swoje ulubione gry zręcznościowe i planszowe. Okazało się, że mimo iż na co dzień swój wolny czas spędzają zazwyczaj przy komputerze lub smartfonie, tradycyjne gry równie dobrze mogą konkurować z nowoczesną... więcej
IMG_20170508_085917.jpg
Spotkanie teatralne w Kruszewie
8 maja br. grupa teatralna Grajbajki prowadzona przez p.J.Grabowską z Zespołu Szkół w Kruszewie zaprosiła uczniów naszej szkoły do DK w Kruszewie na spektakl pt. „Perły szczęścia nie dają…”. Inscenizacja bliska była problemom współczesnych nastolatków. Poruszała temat pierwszego zauroczenia, rozczarowania i zabiegania o akceptację grupy. Dotyczyła również trudnych kwestii finansowych... więcej
11 076.jpg
Wielkanocny zając
11 042.jpg
Wiosenny wiersz
O wiośnie można mówić wiele i na różne sposoby. Z tego założenia wyszli uczniowie klas I-III i w formie konkursu recytatorskiego powitali  tę wspaniałą porę roku. Każdy z uczestników przygotował wiersz  starając się jak najlepiej go zaprezentować. Dodatkowym atutem każdej prezentacji był strój i rekwizyt.  Dzieci wystąpiły  wzorowo, dlatego członkowie... więcej
17670406_1427157180692873_382707961_o.jpg
Pocztówki wielkanocne
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Ujski Dom Kultury na pocztówkę wielkanocną. Pomysły dzieci były bardzo różne, od quillingu poprzez owieczki wykonane z bazich kotków, aż do ciekawych plastelinowych pisanek oraz wielu innych technik. W konkursie ocenianych było 101 kartek, wśród których naszym uczniom udało znaleźć... więcej