WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

Strona główna

DSC04051.JPG
Dzień Dziecka
Z okazji Dnia Dziecka klasy I-III postanowiły wybrać się do Ujścia na lody i przy okazji zobaczyć co nieco. Swoją wędrówkę rozpoczęliśmy od krótkiej wizyty w straży pożarnej. Na placu przed remizą zjedliśmy śniadanie, by mieć  siły do dalszej wędrówki. Potem poszliśmy na Stary Rynek i chwilę zatrzymaliśmy się przy... więcej
DSC04025.JPG
„Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni …”
Tym razem szkolne kółko teatralne reprezentowane przez starsze klasy ( V i VI ) przygotowało inscenizację będącą swobodną adaptacją tekstu E.E.Schmitta pt. „Oskar i pani Róża”. Sięgnięcie po temat odejścia najbliższych osób było trudnym zadaniem, jednak jak się okazało, bardzo ważnym. W świetle ostatniego wydarzenia – pożegnania w dniu 26... więcej
DSC03880.JPG
Dzień Mamy i Taty w przedszkolu
DSC03865.JPG
Wizyta pana starosty Stefana Piechockiego
23 maja w murach naszej szkoły gościliśmy wicestarostę Piły – p. Stefana Piechockiego. Wręczył on wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”, pamiątkowe dyplomy. Cieszymy się, że mimo wielu obowiązków udało się panu staroście odwiedzić szkołę w rodzinnej miejscowości, a uczniom dziękujemy za... więcej
DSC03802.JPG
Piosenka dla Jana Pawła II
W XII koncercie poświęconym św. Janowi Pawłowi II wzięli również udział uczniowie naszej szkoły. Młodsi – z kl. I – III zaprezentowali układ taneczny do piosenki pt. „Skrzaty”. Występem swym podbili serca publiczności i udowodnili (prócz muzykalności) niesamowitą kondycję, bowiem odtańczyli i wyskakali aż siedem zwrotek piosenki! Starsi natomiast (... więcej
DSC04474.JPG
Konkurs języka angielskiego dla klas I-III -
25 maja odbył się w naszej szkole pierwszy KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I-III "English is fun". Uczniowie wzięli najpierw udział w etapie klasowym, w którym zmagali się z zagadnieniami poznanymi podczas lekcji języka angielskiego. Wśród zadań znalazły się: uzupełnianie brakujących w wyrazach liter, kolorowanie, odgadywanie ukrytych nazw i wiele... więcej
pocztówki.jpg
Postcrossing – wymiana pocztówkowa
Uczniowie klas IV-VI w ramach zajęć języka angielskiego włączyli się w projekt o nazwie POSTCROSSING. Celem tego projektu jest wysyłanie oraz otrzymywanie kartek pocztowych z różnych stron świata. Pierwsze kartki już zostały wysłane i dotarły do adresata. Uczniowie poprzez projekt wykorzystują poznane zasady gramatyczne, wzbogacają swoje słownictwo oraz poznają kulturę... więcej
ŻYWE OBRAZY KLASA V_Strona_01.jpg
Żywe obrazy w klasie V
W ramach lekcji plastyki uczniowie klasy V przygotowali kilkanaście żywych obrazów będących odzwierciedleniem wielu dzieł sztuki. Dzieci pracowały zarówno w grupach, jak i indywidualnie. Uczniowie przygotowali wiele rekwizytów będących imitacją m.in. broni oraz narzędzi. Pomysłowość uczniów przerosła najśmielsze oczekiwania. Zapraszamy do obejrzenia naszej bezcennej galerii. więcej