WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

Strona główna

Turniej Wiedzy Pożarniczej
Turniej Wiedzy Pożarniczej
6 marca w sali wiejskiej w  Nowej Wsi Ujskiej drużyna w składzie: Maja Kandora, Weronika Ignacy, Marcin Piochacz, Klaudia Głowacka, Jowita Zdzierela, Kacper Jeleńkowski, Kasandra Twardecka, Dawid Kuczyński i Mateusz Lewandowski wzięła udział w gminnym finale XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom ”. Zawodników  przygotowywała  pani Małorzata Karabasz... więcej
DSC04283.JPG
Walentynki
Walentynki,  obchodzone 14 lutego, nazywamy także  Dniem Zakochanych. Święto to ma długa tradycję – w Europie Zachodniej zaczęto je obchodzić już 500 lat temu. Potem powędrowało do Ameryki, gdzie szybko stało się bardzo popularne. Patronem tego dnia jest postać historyczna – święty Walenty. Dzień Świętego Walentego sprzyja  okazywaniu sobie sympatii,... więcej
dscn2309-1.JPG
Międzyszkolny konkurs - I Love English
Dnia 14.02.2013 r. trzyosobowa reprezentacja naszej szkoły w składzie: Radosław Potoczko, Artur Frątczak oraz Robert Hreczyński wzięła udział w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego, który odbył sie w gimnazjum w Ujściu. W konkursie udział wzięły oprócz nas jeszcze trzy drużyny z terenu  gminy: Gimnazjum im. Władysława Jagiełły w Ujściu, Szkoły Podstawowej... więcej
Dzień Babci i Dziadka (2).JPG
Dzień Babci i Dziadka
„Moja babcia i mój dziadek to najlepsi są dziadkowie…” Między innymi tymi słowami wnuczęta naszej szkoły chciały podziękować za trud i dobroć swoim najbliższym. Spotkanie uczniów klas I-III z babciami i dziadkami odbyło się 31 stycznia br. Zaproszonym gościom sprawiło jak zawsze wiele radości i wywołało wzruszenie. Dzieci pod czujnym... więcej
Noc w szkole (10).JPG
Antidotum na nudę? Ferie w szkole
Czas odpoczynku zimowego dzieciom ze Szkoły Podstawowej  w Nowej Wsi Ujskiej upłynął niezwykle barwnie i intensywnie. Przygotowano dla nich bogatą ofertę zajęć, podczas których każdy mógł rozwijać swe umiejętności i pasje. Nauczyciele zadbali zarówno o potrzeby „duszy jak i ciała”  uczniów, rozpoczynając od warsztatów kulinarnych, przez doskonalenie dyscyplin sportowych: jazdy... więcej
Jasełka (12).JPG
Jasełka
„Narodziłem się w twoim ludzkim życiu, by wszystkich ludzi zaprowadzić do domu Ojca.” 18 grudnia w Nowej Wsi Ujskiej i 20 grudnia w Mirosławiu zostały wystawione jasełka. W ten sposób chcieliśmy przybliżyć  zgromadzonym historie narodzin Chrystusa w betlejemskiej stajence oraz znaczenie tego wydarzenia dla całego świata. W przedstawieniu brały udział... więcej
ANDRZEJKI (2).JPG
Andrzejki
W naszej szkole podtrzymuje się tradycje związane z Andrzejkami. Tym razem obchodzono je 28 listopada. W tym dniu wróżyli sobie wszyscy uczniowie i nauczyciele. Przepowiednie dotykały różnych tematów. Najczęściej dotyczyły uczuć, przyszłych zawodów, sytuacji materialnej czy postępów w nauce. Śmiechom i zabawie nie było końca. Wróżby odbywały się w świetlicy szkolnej... więcej
OLIMPIADA EKOLOGICZNA
Finalista Olimpiady Ekologicznej
27 listopada Radosław Potoczko, jako finalista powiatowego etapu XII Olimpiady Ekologicznej (w której zajął III miejsce), reprezentował szkołę w V Ponadpowiatowej Olimpiadzie Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski. Tym razem pokonał wszystkich rówieśników! Nagrodę za zajęcie I miejsca odebrał 14 grudnia. Radkowi i pani Jadwidze Potoczko, która przygotowywała ucznia, serdecznie gratulujemy. więcej