WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

Strona główna

DSC04632.JPG
Wizyta księdza Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego
11 kwietnia 2013 roku odwiedził nasza szkolę ksiądz biskup Krzysztof Wętkowski. Spotkanie odbyło się w ramach wizytacji kanonicznej naszej parafii. Młodsze dzieci, wspólnie z kapłanami i przybyłymi parafianami, uczestniczyły w modlitwie za zmarłych na cmentarzu w Mirosławiu. Natomiast klasy IV-VI zebrały się z mieszkańcami Nowej Wsi Ujskiej w Kaplicy, by... więcej
DSC04605.JPG
Sprawdzian szóstoklasisty
Dnia 4 kwietnia br. 15. uczniów naszej szkoły pisało przygotowany przez Centralną Komisję  Egzaminacyjną sprawdzian podsumowujący wiedzę i umiejętności w kl.6. Uczniowie, pracując w oparciu o teksty literatury, w trakcie 60 minut musieli udzielić odpowiedzi na 20 pytań zamkniętych, rozwiązać matematyczne zadania z treścią, jak również zredagować dłuższą wypowiedź stylistyczną... więcej
DSC04544.JPG
Kangur Matematyczny
21 marca odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Wzięło w nim udział dwadzieścia troje  naszych uczniów.  Rywalizowali z rówieśnikami w trzech kategoriach: Żaczek (kl. II), Maluch (kl. III i IV) oraz Beniamin (kl. V i VI). Zmagania z zadaniami, sprawdzającymi przede wszystkim umiejętność logicznego myślenia, rozpoczęli o 9.30.  Karty odpowiedzi... więcej
DSC04546.JPG
Powitanie wiosny
21 marca, na przekór mrozowi i wyjątkowo długo zalegającej śnieżnej pierzynce, postanowiliśmy przywołać wiosnę. Nie było już raczej osoby, która nie tęskniłaby za jej świeżą zielenią i ciepłym oddechem, toteż czynnie zaangażowaliśmy się w przepędzenie najzimniejszej pory roku. Po trzech pierwszych lekcjach i przeprowadzeniu Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” zabraliśmy się... więcej
Zdjęcia wręczenia 003.jpg
Laureat konkursu literackiego
Dnia 20 marca 2013r. w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile zostały ogłoszone wyniki X Konkursu Literackiego „O Złote Pióro” pod hasłem „Od magii świata do magii słowa”, zorganizowanego przez  MDK – Klub Literacki „Pegazik” – wspólnie z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. Pantaleona Szumana w Pile, pod patronatem... więcej
DSC04523.JPG
Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap powiatowy
16 marca został przeprowadzony powiatowy etap XXVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Do Miasteczka Krajeńskiego przyjechali uczniowie, którzy w swoich gminach okazali się najlepsi (max. 3 osoby z każdej kategorii wiekowej). Wśród 23 przedstawicieli szkół podstawowych znalazła się nasza piątoklasistka Klaudia Głowacka. W I części konkursu- teście pisemnym- zajęła III miejsce,... więcej
DSCN2546.JPG
Szkolne Rekolekcje Wielkopostne
Hasłem tegorocznych rekolekcji wielkopostnych były słowa „ Królestwo Boże jest moim skarbem”. Z inicjatywy katechetów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II (D. Zielińskiej i L. Banasińskiej) oraz za zgodą Księdza Proboszcza i Dyrektorów obu szkół ten czas przeżywaliśmy wspólnie. Wcześniej opracowany został szczegółowy scenariusz kolejnych dni i wybrany hymn... więcej
Dzień Kobiet (2).JPG
Dzień Kobiet
Z okazji Dnia Kobiet 8 marca 2013 r. odbył się w naszej szkole konkurs na Superdziewczynę,  który przygotowała pani Magdalena Kin - opiekun samorządu uczniowskiego. Każdą klasę reprezentowały 3 dziewczyny, które zgłosiły chęć udziału w 5 konkurencjach. Dziewczęta musiały między innymi  "trafiać do serca", odgadywać numery butów swoich kolegów, rozpoznawać... więcej