Zakończenie roku szkolnego

Tak to już jest, że coś się zaczyna i coś się kończy.  Wszystko ma swój czas.  W przypadku roku szkolnego to czerwiec podsumowuje to, co wypełniało kolejne dni i miesiące życia szkolnej rzeczywistości, by potem wrzesień mógł się stać początkiem nowej przygody.  Podsumowanie miało sympatyczny charakter, jak zawsze z odrobiną zamyślenia, wspomnień i smutku z powodu rozstania ze swoimi wychowawcami. 

Rozpoczęliśmy Mszą Świętą, a później, w obu budynkach naszej szkoły, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17. Zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć programy artystyczne w wykonaniu grup przedszkolnych z Nowej Wsi Ujskiej i z Mirosławia, jak i uczniów klas IV–VI. Stanowiły one podziękowanie nauczycielom za dar wiedzy, różnorodnych umiejętności i szkolnych przygód. Były też formą pożegnania ze szkołą na czas wakacji  i z wszystkimi, których los postawił na ich uczniowskiej drodze. To zawsze trudny moment dla wszystkich zebranych. Jednak podczas tych uroczystości przeważała radość, bowiem wielu osobom mogliśmy wręczyć nagrody książkowe i podziękowania za godne reprezentowanie szkoły. Uczniowie klas I-III otrzymali świadectwa z oceną opisową i nagrody za sukcesy w nauce, udział w przedstawieniach i licznych konkursach. Szczególnie ważne było to dla trzecioklasistów, którzy skończyli pierwszy etap edukacyjny i rozstali się ze swoją wychowawczynią Jolantą Kujawą. W klasach starszych (IV – VI) nagrodzeni zostali uczniowie, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, zaś w imieniu Pana Burmistrza Romana Wroteckiego Dyrektor CUW w Ujściu – p. G.Gwardzik wręczyła nagrody uczniom o najwyższej średniej na poziomach poszczególnych klas ( kl.IV – 5,45 P.Jankowski, kl.V- 5, 45 M. Marchewka, kl.VI – 5,64 M. Karabasz ).

Wszyscy uczniowie natomiast otrzymali gromkie brawa i zapewnienie o satysfakcji, jaką sprawili i nauczycielom i rodzicom.  Podziękowania otrzymali również rodzice, którzy aktywnie i w różnorodny sposób współpracowali ze szkołą i życzliwie wspierali szkolne inicjatywy. Uroczystości zakończyły się wspólnym spotkaniem przy słodkim poczęstunku, co było okazją do podsumowań i wspomnień.

Niech te rozmowy staną się tłem do nowych twórczych przedsięwzięć w nowym roku szkolnym. A dziś jeszcze niech wszyscy wszystkim ślą dobre słowo w duchu wdzięczności za wspólną wędrówkę.