Wycieczki klas IV – VI

Ostatni tydzień roku szkolnego obfitował w wycieczki. We wtorek – 20 czerwca – ruszyliśmy po przygodę do Power Bank Piła. Po raz pierwszy postanowiliśmy zagrać w laserowy paintball. Trafiliśmy do mrocznej areny pełnej labiryntów i … zaczęła się gra! Była sportowa rywalizacja, silne  emocje i trochę strachu. Wyłonieni zostali wśród uczniów najlepsi snajperzy, jak i zwycięzcy o najwyższej efektywności.

W środę klasy IV – V udały się na wycieczkę rowerową, która wiodła z Mirosławia przez Nową Wieś Ujską, Węglewo i Jabłonowo. Nie zabrakło wizyt na placach zabaw, pysznych lodów i idealnej na rower pogody.  W tym samym czasie uczniowie kl. VI   gościli u p. Radtke w Węglewie. Jeździli konno i uczyli się pielęgnacji tych zwierząt, potem zaś biesiadowali przy ognisku.

W czwartkowe przedpołudnie klasa IV wyruszyła do hodowli kóz anglonubijski p.Staszak. Pani Magda pokazała nam, jak wykluwają się z inkubatorów malutkie gąski, karmiliśmy przygotowanymi gałązkami kózki i nosiliśmy na rękach 3 – tygodniowe króliczki. Na koniec biesiadowaliśmy „pod grzybkiem”. Natomiast uczniowie klasy V spędzili swój ostatni dzień szkolny w zagrodzie p. Chamarczuka. Spotkali w niej osiołka o imieniu Lusia i puszyste owieczki. Relaksu na zielonej trawce nie było końca, jak również pyszności kulinarnych.