Pasowanie pierwszoklasistów

12 października br. w naszej szkole odbyło sie pasowanie pierwszoklasistów. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu i powitaniem zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: ks. kanonik Robert Różański, radny Nowej Wsi Ujskiej Pan Jan Maślak, sołtysi - Jan Hajt i Zenon Krause, dyrektor ZEAS w Ujściu pani Grażyna Gwardzik, przedstawiciele Rady Rodziców - pani Monika Maślak i Małgorzata Krobska, Pani dyrektor Małgorzata Walerowska uczennice z Samorządu Uczniowskiego - Weronika Ignacy i Jowita Zdzierela oraz rodzice i uczniowie klas II i III z wychowawcami.

Dzieci klasy I chciały jak najlepiej zaprezentować się przed publicznością dlatego od dawna pracowały nad scenariuszem, uczyły się wierszy i piosenek. Pomagały im w tym Panie Renata Luberska i Elżbieta Pranke. W pięknym przedstawieniu wróżki przeprowadziły dzieci przez krainy ŚPIEWU i TAŃCA, PRACY, MIŁOŚCI I MĄDROŚCI. Dzięki temu zdobyły zaczarowane klucze i z żółtodziobów zmieniły się w uczniów - " Dziś już nikt nas nie nazwie żółtodziobami, zdaliśmy egzamin - jesteśmy uczniami!. Jak na uczniów przystało dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a zaraz po nim rodzice przekazali deklarację, ze będą wspierać swoje dzieci, bo przecież są rodzicami na medal! Ta deklaracja została przypieczętowana również uroczystym ślubowaniem. Następnie rodzice przekazali Pani dyrektor zaczarowany ołówek, by nim dokonała pasowania. Najstarszy uczeń Robert Hreczyński odczytał nazwiska pierwszoklasistów a Pani dyrektor pasowała każdego, dotykając ołówkiem. Każde dziecko po pasowaniu otrzymało pamiątkowy dyplom.

Wszyscy zebrani nagrodzili występ brawami i obdarowali dzieci jeszcze innymi prezentami - były słodkości, przybory szkolne, płyty, książki, statuetki ucznia i uczennicy i wiele, wiele ciepłych słów.

Nagrodą za piękną uroczystość i jej uzupełnieniem było spotkanie zaproszonych gości, rodziców i dzieci na wspólnym poczęstunku.